Jelenlegi hely

Így válassz játékot az egyes korosztályoknak!

Mindenki tudja, hogy a játékok mennyire fontos szerepet játszanak a gyermek életében, azonban arra kevesebben gondolnak, hogy az egészséges fejlődéshez is elengedhetetlenek. Éppen ezért nem mindegy, hogy a gyermek mikor milyen játékokkal játszik.


kép forrása: canva

Egy ideális játék megfelel a gyermek életkorának, érdeklődésének és képességeinek. A választásnál továbbá figyelembe kell venni a gyermek biztonságát is, és kerülni kell a túl apró, éles vagy veszélyes alkatrészeket tartalmazó játékokat. A következőkben bemutatjuk, hogy milyen játékokat ajánlunk az egyes korosztályoknak.

Baba kor (0-1 év)

A babák a legjobban a színes, puha, zajkeltő és mozgó játékokat szeretik. Ezek a játékok segítik a látásuk, hallásuk, tapintásuk és mozgásuk fejlődését. A babajátékok közül jó választás lehet a rágóka, a csörgő, a zenélő plüss állatok, a forgó vagy zenélő mobil, a babaszőnyeg vagy a babajátszó.

Kisded kor (1-3 év)

A kisdedek már képesek önállóan játszani, és sokat tanulnak a környezetükről. Fontos, hogy a játékok ebben az életkorban serkentsék a gyerekek fantáziáját, feljesszék a beszédüket és a szociális készségeiket. A kisdedeknek jó játékok lehetnek a formaillesztők, a kirakók, a színes építőkockák, a babák és babaházak, az állatos vagy mesefigurás puzzle, az autók és vonatok, vagy az interaktív tanuló játékok.


kép forrása: canva

Óvodás kor (3-6 év)

Az óvodások már nagyon kíváncsiak és kreatívak, szeretnek alkotni és felfedezni. Az ebben az életkorban ideális játékok már bonyolultabbak és változatosabbak, hogy fejlesszék a gyerekek logikai gondolkodását, memóriáját, kézügyességét és önbizalmát. Az óvodásoknak jó játékok lehetnek a rajzoló- és festőszettek, a gyurma és az agyag, a memóriajátékok, a társasjátékok, a bűvésztrükkök, vagy az elektronikus oktatójátékok.

Kisiskolás kor (6-10 év)

A kisiskolások már önállóan tudnak olvasni és írni, és sok új dolgot tanulnak az iskolában. A játékoknak ebben az életkorban támogatniuk kell a gyerekek tanulási motivációját, koncentrációját és problémamegoldó képességét. A kisiskolásoknak jó játékok lehetnek a könyvek és színezők, a rejtvények és fejtörők, a tudományos kísérletező szettek, az okosórák, vagy az online oktatóprogramok.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére