Jelenlegi hely

Utazás gyerekkel: tippek mit kell becsomagolni

Kisgyerekkel utazni nagy kaland! Ha valaki már első kézből tapasztalta ezt a múltban, biztosan egyet fog érteni velünk. Nem számít, hogy egy hosszú útról vagy egy rövid, körülbelül egyórás távolságon belüli úti célról van szó. Az utazás időtartamától függetlenül 100 százalékban fel kell készülni minden lehetséges eseményre. Tanácsot adunk, hogy mit kell becsomagolni és mire kell felkészülni.

A fotó forrása: Halfpoint / Shutterstock.com

Utazás gyerekkel

Mielőtt rátérnénk az egyes tárgyakra és segédeszközökre, amelyeket nem szabad otthon felejteni, adunk egy praktikus tippet.

Tipp: Különíts ki egy hátizsákot, amelyben kizárólag a gyermeked számára szükséges holmik lesznek. Így mindig minden kéznél lesz.

Ami az egyes tárgyakat illeti, gondolj elsősorban a tartalék ruhákra és higiéniai termékekre. De kezdjük a listát valami mással.

Gyerek takaró

Egyes gyerekek gond nélkül utaznak, másoknak ez egy kicsit problémásabb. Nem csoda. Elhagyják azt a helyet, ahol a legnagyobb biztonságban érzik magukat. Egy gyerek takaró például, amelyet jól ismernek a szobájukból, megkönnyítheti átvészelni a tervezett kalandot. Ráadásul utazás közben melegen tartja a gyereket, éjszaka pedig teljes értékű takaróként szolgál az utazóágyban.

A fotó forrása: Biano.hu

Váltóruha

Fentebb már említettük egy kicsit, most pedig részletesebb leírással térünk vissza hozzá. Ha hétvégi vagy többnapos kirándulásra indulsz, a tartalék váltóruha magától értetődő. Ez azonban ugyanolyan fontos a rövidebb utak során is. Fontos ugyanis figyelembe venni, hogy a gyermeknek az utazás során például hányingere lehet, és emiatt hányhat. Ilyen esetben a tartalék ruhák biztosan jól jönnek. Nem is beszélve a kisebb gyerekekről, akik esetleg bepisilhetnek.

Hogy egyik sem vonatkozik rád? Mi történik, ha gyermeked vizet vagy más italt önt magára? Egyszerű, váltóruha nélkül egy lépést sem!

Higiéniai kellékek

A váltóruhák mellett egy másik nélkülözhetetlen dolog! Ha egy kisbabával utazol, különösen a nedves törlőkendők felbecsülhetetlenek. Használhatod őket a kezek és a száj megtörlésére étkezés után, intim higiéniára vagy például a fent említett „balesetek“ esetén.

Könyvek

A hosszabb és rövidebb utazások során talán a leghálásabb játék a gyermek kedvenc könyve. Képeket nézegethettek vagy olvashattok együtt, így az autóban töltött idő nagyon gyorsan eltelik. Ráadásul a könyvek remek alternatívát jelentenek a gyerekek szórakoztatására, amikor nem akarsz mobilokat vagy tableteket használni.

A fotó forrása: d13 / Shutterstock.com

Gyors „harapnivaló“

Nincsenek nagyobb „éhezők“ a kisgyermekeknél. Amint beszállsz az autóba, máris megszólal az éhes torkuk. Ezért mindig legyen egy banán vagy egy alma készenlétben. A kekszek, szeletek vagy bébiételek is jó választás lehetnek.

Tipp: Ha valami laktatóbbal szeretnéd megkínálni a gyereket, készíthetsz egészséges tízórait és uzsonnát az utazás előtt.

Bili

Az idősebb gyermekek esetében, akik már a saját szükségleteiket jelzik, a bili is kötelező utazási felszerelés. Fel kell azonban készülni a „téves riasztásokra“. Megállsz az autóval, kiveszed a gyereket az autósülésből, és a bilire ülteted, de nem történik semmi. Légy azonban megértő. A gyermekek számára stresszes lehet, ha ismeretlen helyen kell elvégezniük a szükségleteiket. Próbáld meg kellemesebbé tenni számukra ezt az időt, például azzal, hogy felolvasol a fent említett kedvenc könyvükből.

Egyéb holmik, amik nem maradhatnak otthon

A további holmikat, amelyeket az útra magatokkal visztek, igazítsd a saját gyermeked igényeihez. Magatokkal vihetitek például a babakocsit vagy a háromkerekűt. Ugyanakkor nem feledkezhetünk meg a gyerekek kedvenc plüssjátékairól, napszemüvegéről, kendőjéről, kalapjáról, sapkájáról vagy bármi másról, amit szeret. A vizes palackot pedig soha ne feledjétek otthon!

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért nem tudsz fogyni? Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus tanácsai

Miért nem tudsz fogyni? Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus tanácsai

Sokunk, önmagunknak feltett napi kérdése ez, "Miért nem tudsz fogyni?" Nézzük, van-e jó válasz, szakértői válasz a kérdésre!
Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Ugrás az oldal tetejére